• המוקד הארגוני
    שיפור תהליכים וחתירה למצוינות ברכש
  • המוקד הכלכלי
    שיפור הסכמים וחיסכון בעלויות הרכש באמצעות טכנולוגיה ומרכזי ידע
  • המוקד האנושי
    שירותי השמה, מיקור חוץ והדרכות לאנשי הרכש

27.06.2017

שירותי צילום והדפסה

בניוזלטר זה נסקור את נושא שירותי צילום והדפסה.

הוצאות על שירותי צילום והדפסה מופיעות בכל ארגון וארגון, בדגש על מוסדות חינוך, ומחייבות את מנהל הרכש/הכספים לתת את הדעת אחת לכמה שנים (או במקרה של הוספת מדפסת...), לחקור את השוק ולהביא לעסקה האופטימאלית עבור הארגון.

אז איך מגיעים לעסקה האופטימאלית ???

1.    תחילה צריך לבחון את סוג העסקה המתאימה לארגון :

a.     ליסינג תפעולי  - רוב רובם של הארגונים בוחרים בעסקה הכוללת התחייבות למספר שנים (3-5 שנים ) תמורת תשלום פר פעימת מונה, ולעיתים בתוספת מחיר פיקס עבור שכירות המכונה.

b.     רכישה - מקצתם בוחרים לרכוש מכונות צילום ולתפעל את המכונות באופן עצמאי או שירות פר תקלה – דבר המצריך זמן התעסקות ורכישה עצמאית של מתכלים (דיו וטונרים ). אפשרות זו מתאימה בעיקר לארגונים שמדפיסים מעט מאד או לרובד של המדפסות האישיות.

2.    לאחר מכן צריך לבצע ניתוח כל כמות הפעימות בכל חודש/שנה בחלוקה של פעימות שחור/לבן וצבע.

3.    צריך להחליט האם הארגון זקוק למכונות חדשות או יכול להסתפק במחודשות – כל עוד המכונה בעסקת ליסינג מומלץ לקחת מחודשות ולהגביל את גיל המכונה.

4.    פנייה לספקים – מדובר בקטגוריית שוק מאד תחרותית המכילה 10-15 ספקים איכותיים ותחרותיים שמציעים שירות דומה ואיכותי.

חשוב לבדוק מה תוקף ההתחייבות הקיימת, וכיצד ניתן לצאת ממנה במידה ותידרש החלפת ספק. קיימות מספר דרכים לצאת מחוזה קיים ,אבל בשביל זה אנחנו פה....

5.     עלויות – השאיפה היא לסגור על תשלום פר פעימה בלבד. זה מאד תלוי בכמות הפעימות הכוללת, וביחס הפעימות למכונה. הדבר נכון במיוחד לארגונים עונתיים, שנאלצים לשלם פיקס או להתחייב למינימום בכל השנה.

עלות הפעימה משתנה בהתאם לדגם המכונה, חדשה/מחודשת ושחור/לבן וצבע.

6.    תנאי שירות – חשוב לגבות את ההסכם בתנאי שירות המחדדים את זמן המענה לפתרון תקלות שוטפות ותקלות דחופות. בנוסף, צריך לסגור עם הספק על קבלת פירוט חודשי הכולל את פעימות המונה פר מכונה.

לקבלת פרטים נוספים ויעוץ, ניתן לפנות אלינו :  076-5400283 או במייל: office@betterbuy.co.il