• המוקד הארגוני
    שיפור תהליכים וחתירה למצוינות ברכש
  • המוקד הכלכלי
    שיפור הסכמים וחיסכון בעלויות הרכש באמצעות טכנולוגיה ומרכזי ידע
  • המוקד האנושי
    שירותי השמה, מיקור חוץ והדרכות לאנשי הרכש

03.2017

שרותי ניקיון בחברות וארגונים

בניוזלטר זה נעסוק בנושא שרותי הניקיון בחברות מהתעשייה ומהשוק המוסדי. תחום הניקיון חשוב מאד מכיוון שכמעט ולא קיים ארגון/חברה/מוסד ללא רכש בתחום הניקיון. ארגונים מקפידים על תחום זה על מנת ליצור סביבת עבודה ידידותית אופטימלית לעובדים וללקוחות.
כמובן שאיכות השירות היא הראשונה במעלה, אך ניהול נכון של הוצאות הניקיון יביא לאותה רמת שירות בעלות מופחתת.

קיימות 2 צורות של תשלום עבור שרותי ניקיון בארגון:

א.    עובדי ניקיון בהעסקה ישירה בארגון. אופציה זו חוסכת בעלויות מול העסקה של עובדים דרך קבלן אך קשה יותר לניהול כאשר עובדים נעדרים מהעבודה עקב ימי חופשה/מחלה ותחלופת עובדים. בנוסף, בהעסקה ישירה על החברה לנהל את ההזמנות של חומרי וכלי הניקוי מול הספק הקיים.
עקב כך, ברוב הארגונים אופציה זו פחות פופולרית.

ב.     העסקת עובדי ניקיון דרך חברת קבלן. כאמור, אופציה זו יקרה יותר אך מעבירה את ההתעסקות הניהולית והתפעולית מהארגון לקבלן.

כשבאים לעבוד עם חברת קבלן בתחום הניקיון ישנם מספר דברים שצריכים לקחת בחשבון:

1.    תמחור מול הקבלן – בשוק קיימות 2 צורות של תמחור: לפי כמות שעות עבודה או לפי הגדרת שטח הניקיון במטר רבוע בשילוב מפרט שירות.

2.    הגדרת העבודה – הגדרת שטחי הניקיון: משרד, מסדרון, שירותים, חדר אוכל וכו'. הגדרת סוגי הניקיון: שטיפה, טאטוא, שאיבת אבק, ניקוי חלונות וכו'. הגדרה נכונה של העבודה תמנע אי נעימות בשלב העבודה. 

3.    עבודה במספר סניפים – במידה ולארגון מספר סניפים, כדאי לבדוק שאכן הקבלן מספק שירות בכל סניפי הארגון הנדרשים מבחינה גאוגרפית.

4.    החלפת עובדי הניקיון לאחר 9 חודשים – עפ"י חוק, ארגון שמעסיק עובד קבלן במשך 9 חודשים מחויב לפטר את העובד או לקלוט אותו לארגון. לכן, יש לוודא כי הקבלן מבצע את החלפת העובדים כל 9 חודשים.

5.    בקרת הקבלן (מפקח עבודה) – יש להגדיר מול הקבלן את תדירות בקרת העובדים ובדיקת הניקיון שבוצע על ידם.

חשוב לזכור שתחום הניקיון הוא רגיש מבחינת סוג העובדים והאופי השוחק של העבודה. הדרך הטובה ביותר לעבוד מול הקבלן היא בצורה אסרטיבית ומכבדת: לדעת מה לדרוש מהקבלן מצד אחד ולדעת להכיל לעתים מקרים בלתי מתוכננים בגבול מסוים.

בשוק קיים מגוון גדול של ספקים המציעים שירתי ניקיון. כדאי לבדוק את הנושא טוב לפני שסוגרים עם ספק. BetterBuy צברה ידע רב בנושא עם היקפי רכש גדולים בתחום הניקיון, נשמח לחלוק מהידע אתכם.

לקבלת פרטים נוספים ויעוץ, ניתן לפנות אלינו :  076-5400283 או במייל: office@betterbuy.co.il