• המוקד הארגוני
    שיפור תהליכים וחתירה למצוינות ברכש
  • המוקד הכלכלי
    שיפור הסכמים וחיסכון בעלויות הרכש באמצעות טכנולוגיה ומרכזי ידע
  • המוקד האנושי
    שירותי השמה, מיקור חוץ והדרכות לאנשי הרכש


Sourcing (איתור ספקים ומוצרים בחו"ל) -  תהליך עבודה


לא פעם אנחנו שומעים ש"הכל מיוצר בסין", ש"מחירי הסחורות באירופה יורדים משמעותית בגלל משבר היורו" וש"הודו היא אחת מהתעשיות החזקות בעולם"....

אז איך אנחנו מתרגמים את האנקדוטות הללו ליצירת חיסכון עבור הארגון שלנו ?

שישה שלבים עיקריים יעזרו לכם להגיע לחסכון משמעותי תוך שיפור במפרטי המוצרים שלכם :


1. זיהוי מוצרים המתאימים לרכש בשוק הגלובאלי - חשוב לבחון מספר קטגוריות של החומר כדי להחליט על בחינת אפשרות של יבוא מחו"ל : עיצובים, משקל, נפח, גימור, אריזה, מיתוג.

כיום אנחנו מבצעים למשל מספר פיילוטים הכוללים יבוא של חומרי בינוי דוגמת ריצוף, אריחי תקרה, מידוף וכיו"ב – ניתן לזהות חיסכון יחסי של 10-15% בעלות החומרים בהשוואה של תנאי הסחר בשער המפעל בארץ. (כולל עלויות נלוות דוגמת מכסים,עלות תקינה, אחסון ועוד )

 2. אפיון הדרישות מהמוצר – חשוב לייצר מפרט חד-חד ערכי שיהיה ברור לספקים בחו"ל, ושיאפשר השוואה מסחרית לעלות המוצר הקיים

המפרט צריך לכלול שרטוטים, חומרים, גימור, רמת איכות, שימושים, אריזה.

3. זיהוי מדינת המקור עבור מוצרים אלו - בעולם ישנם שווקים מרובים ומגוונים, לכל מוצר מספר שווקים עיקריים, ויש לזהות את השוק המתאים למוצרים להם אנו זקוקים.

בסין למשל, קיים כיום מעבר ממפעלים יקרים יחסית בקו הקדמי (בערים המרכזיות), למפעלים מתמחים הממוקמים באזורים מרוחקים יחסית, לרוב בבעלות ממשלתית, ומספקים מוצרים אמינים במחירים נמוכים יחסית.

4. דוגמאות לאישור המוצר הסופי - הרצת ניסיון בקווי היצור, דוגמא שאינה מודל ותשקף נאמנה את המוצר המוגמר, ביצוע בדיקות חוזק ואיכות לדוגמא.

5. תכנון מלאים ואספקות - מעבר לעבודה עם רכש חו"ל מביא לשינויים בזמני האספקה ובכמויות המוזמנות ולכן יש לנתח את הדרישות ולהיערך בהתאם

6. הזמנה ובקרת איכות - ניהול ובקרה על ייצור המנות השונות, התאמת איכות בייצור מרובה מפעלים, אבטחת איכות על קווי הייצור בעת ייצור המוצר, בקרת אריזה ושילוח


לסיכום,

בביצוע רכש חו"ל אין להתמקד רק במחיר !! ההוזלה בעלויות הקניה הינה פועל יוצא של ביצוע ששת השלבים למעבר לעבודה בשוק הגלובאלי.

המעבר לרכש חו"ל עשוי להימשך מספר חודשים לכל מוצר ומלווה בניתוחים הנדסיים וידע במקורות הייצור העולמיים.


לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר, ניתן לפנות אלינו :   076-5400283, 050-8385666 או במייל office@betterbuy.co.il