• המוקד הארגוני
    שיפור תהליכים וחתירה למצוינות ברכש
  • המוקד הכלכלי
    שיפור הסכמים וחיסכון בעלויות הרכש באמצעות טכנולוגיה ומרכזי ידע
  • המוקד האנושי
    שירותי השמה, מיקור חוץ והדרכות לאנשי הרכש


בדיקת חשבוניות תקשורת וקבלת החזרים 

ראשית, נסקור מספר שינויים ועדכונים בשוק התקשורת המקומי :

1.          משרד התקשורת החליט לעדכן את תכנית הניידות על מנת לשפר את השירות ללקוחות המבקשים להתנייד מחברה לחברה. לאחר שימוע שערך בנושא החליט המשרד לשנות את משך זמן ההתניידות שנמשך 3 שעות כיום, לחצי שעה במגזר הנייד ושעה במגזר הנייח. כאמור, תיקון זה יאפשר, במקרים רבים, לחברה הקולטת לוודא כבר במעמד המכירה שהניידות צלחה, ע"י ביצוע שיחה למנוי הנקלט או משלוח הודעת SMS.

2.          בתאריך 27.9.2012 נכנסה לתוקף הרפורמה בייבוא מכשירים סלולאריים וציוד נלווה. במרכז הרפורמה עומדת החלטת משרד התקשורת כי יש להסיר כל חסם בירוקרטי הפוגע בתחרות חופשית בענף שבסופו של דבר גורמת לפגיעה בצרכנים. ניתן לפנות ישירות  לספקים העוסקים בייבוא מקביל של מכשירים סלולאריים וציוד קצה ונשמח לסייע לכם ברכישת ציוד במחירים זולים. 

3.          משרד התקשורת ממשיך בצעדי רפורמה בשוק תקשורת הישראלי וכפה על חברת בזק לבטל את החיוב בגין דמי שימוש בקו הטלפון המשמש לתשתית אינטרנט בלבד המכונה "אינטרנטו", אנו ממליצים לבצע מיפוי לכל קווי ADSL בארגון ולבטל את דמי השימוש בקווים המשמשים לאינטרנט בלבד, נשמח לסייע בפעילות זו.

4.     בעקבות התחרות הגוברת התחילו ספקי הסלולאר להציע מחירים אטרקטיביים במיוחד לשיחות וגלישה בחו"ל. ספקים חדשים אף מציעים שיחות ללא הגבלה למדינות מסוימות ליעדים נייחים וניידים. כל זאת, במקביל לשימוש רחב באפליקציות לסמארטפונים המבוססות על גלישת האינטרנט ומביאות להוזלת משמעות בשימוש בחו"ל. נשמח לסייע בהתאמת הפתרון עבורכם.

5.     החל מה 01.01.2013, שווי השימוש בטלפון נייד הינו 50% מההוצאה החודשית בפועל או 105 ₪, הנמוך מביניהם.

 אז איך בודקים חשבוניות ומקבלים החזרים ?

בשלב הראשון מתבצעת משיכת חשבוניות ישירות מספקי התקשורת באמצעות ייפוי כח, בשילוב קבלת הסכמים מהלקוח.
בדיקות החשבוניות מבוצעות באמצעות תוכנות ייעודיות המתעדכנות באופן תדיר (תוכנת תמר ). תוכנות אלה מבצעות תהליך של פרוק החשבונות למרכיביהם הקטנים ביותר ובחינת כל מרכיב מאותם החיובים מול ההסכם החתום של הלקוח מול הספק .

עם סיום התהליך הראשון על ידי התוכנה עוברים הדוחות לניתוח מעמיק של כלכלן מנוסה אשר תפקידו לעבור על כל החשבוניות, לבחון את מרכיבי החיובים, משמעותם, נחיצותם וכדאיותם לארגון.

לאחר תהליך הניתוח מבוצע הדו"ח ומסקנותיו מחולקות לשני נושאים :

·         חריגות שהתגלו בחשבון

·         המלצות להחזרים

בשלב זה מוצג הדו"ח ללקוח לצורך קבלת החלטה באילו נושאים יש לטפל וכיצד .

בשלב הבא, מתבצעת פניה לספקים השונים לטיפול בטעויות שהתגלו ולקבלת החזרים רטרואקטיביים במידת האפשר .

בחלוף הזמן נצבר אמון רב אצל הספקים השונים וכל פניה שלנו אליהם מקבלת התייחסות של פניה אמינה ורצינית המקצרת מאוד את משך הטיפול בפניה וזמן קבלת ההחזר הכספי ללקוח .

עם סיום הטיפול מול הספקים מוגש ללקוח דו"ח על  תוצאות הטיפול, גובה ההחזר/חסכון שהושג ומהות הדברים שנסגרו עם הספק.

זמן הפרויקט : תהליך הבדיקה אורך 3-4 שבועות ממועד קבלת נתוני הלקוח, ועוד כ 4-5 שבועות עד למועד סגירת הסכם עם הספק הרלוונטי. סה"כ משך זמן הפרויקט מוערך ב- 2-3 חודשים, ממועד קבלת הנתונים.

התמורה מתקבלת כאחוזים מההחזר שהתקבל מהספקים.

לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר, ניתן לפנות אלינו :   076-5400283, 050-8385666 או במייל office@betterbuy.co.il